Jedna trzecia internautów: Bez smartfona nie da się żyć!

Opublikowano: 2014-08-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

Ponad 60 procent polskich internautów to posiadacze smartfonów. W swoich komórkach najchętniej widzą darmowe aplikacje, nawet kosztem konieczności obcowania z reklamami.

Pomiędzy rokiem 2013 a 2014 o 17 procent wzrósł odsetek użytkowników smartfonów wśród polskich internautów – to jeden z podstawowych wniosków płynących z najnowszej edycji raportu MEC Mobile Report opublikowanego przez dom mediowy MEC. Badania przeprowadzono w grupie ponad 1350 respondentów.

Przeprowadzone sondaże wskazują, że korzystanie z komórek z dostępem do internetu jest najbardziej rozpowszechnione wśród młodych ludzi w wieku od 15 do 19 lat – 78 procent z nich deklaruje regularne używanie smartfona. O ile ten wynik nie jest specjalnie zaskakujący, to już nieco zdziwienia może budzić fakt, że w ostatnim roku aż o 45 procent wzrosła popularność smartfonów w grupie respondentów mających od 45 do 49 lat.

Przy okazji badania okazuje się, że prawie jedna trzecia właścicieli nowoczesnych komórek nie wyobraża sobie bez nich życia. Ponad 70 procent użytkowników regularnie ściąga na swoje smartfony aplikacje z Internetu, jednak większość badanych pozostaje przy darmowych opcjach aplikacji akceptując to, że korzystanie z nich wiąże się z koniecznością oglądania reklam.

Źródło: www.mecglobal.pl

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.