Jedna wiadomość może uniemożliwić korzystanie ze Skype

Opublikowano: 2015-06-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #problemy / awarie

news-skype-problemPopularny komunikator Microsftu doczekał się podobnego błędu jak iOS i iPhone’y. Osoby korzystające ze Skype powinny mieć się na baczności, gdyż w przypadku otrzymania wiadomości zawierającej konkretną treść, program przestanie działać.

Problem został wpierw dostrzeżony na oficjalnym forum Skype. Użytkownicy zaczęli go opisywać sugerując, że nie ma aktualnie żadnego sposobu na pozbycie się uciążliwego błędu. Otrzymując wiadomość zawierającą „http://:” (bez cudzysłowu) program się zawiesza, a każda próba ponownego uruchomienia kończy się tym samym efektem. Nie pomaga nawet usuwanie lokalnej historii – Skype trzyma wszystko na swoich serwerach i automatycznie pobiera ją z chmury, przez co aplikacja znowu przestaje działać.

Jak się okazuje, sytuacja dotyczy wersji na iOS, Android i Windows Phone. Błąd ominął ponoć edycję desktopową przeznaczoną dla komputerów Mac i PC. Rzeczniczka prasowa Skype stwierdziła w oświadczeniu, że firma jest świadoma problemu i pracuje nad rozwiązaniem. Niestety, nie ujawniono kiedy można spodziewać się stosownej poprawki ani dlaczego specyficzny ciąg znaków powoduje taki kłopot.

Źródło: PC World

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.