John Chen: BlackBerry może zrezygnować z produkcji urządzeń

Opublikowano: 2015-10-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-john_chen-blackberry-1W trakcie konferencji Code Mobile w Kalifornii, CEO BlackBerry, John Chen, wypowiedział się na temat przyszłości działu mobilnego, dając do zrozumienia, że brak uzyskania rentowności w ciągu najbliższego roku może równać się wycofaniu przez firmę z produkcji smartfonów.

Występując na scenie, szef kanadyjskiego koncernu pokazał zebranym najnowszy smartfon BlackBerry Priv, zapewniając o jego zaletach i poziomie zabezpieczeń. Opowiedział też o innych gałęziach firmy – przede wszystkim oprogramowaniach i usługach, które od dłuższego czasu pozostają głównym źródłem dochodu. Największą uwagę przykuła jednak wypowiedź sugerująca, że BlackBerry rozważa rezygnację z rynku smartfonów, jeśli przez najbliższy rok dział mobilny nie uzyska poziomu rentowności.

O ile podobne słowa były wypowiadane przez Chena już niejednokrotnie, tym razem może dojść do ich spełnienia. BlackBerry sprzedaje coraz mniej urządzeń i wydaje się, że jedyną nadzieją jest wspomniany model Priv, będący pierwszym telefonem firmy opartym na Androidzie. W przypadku dobrej sprzedaży (przynajmniej kilka milionów egzemplarzy), segment mobilny powinien się utrzymać. Z kolei na pytanie odnośnie BlackBerry 10 OS, CEO odpowiedział, że w drodze są już dwie nowe edycje systemu, a jeśli chodzi o kolejne urządzenia pracujące pod kontrolą tej platformy – wszystko zależy od potrzeb rynku i konsumentów.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.