Jony Ive otrzymał nową rolę w Apple

Opublikowano: 2015-05-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple

news-jony_ive-appleJony Ive jest bez cienia wątpliwości jedną z najważniejszych postaci w szeregach Apple. Odpowiada on nie tylko za wygląd urządzeń amerykańskiego producenta, ale także za projekt interfejsu iOS. W podzięce, Ive otrzymał właśnie awans na nowe, specjalnie utworzone stanowisko.

Od 1 lipca dojdzie do kilku zmian w Apple. Jony Ive obejmie rolę Szefa Designu (Chief Design Officer), wcześniej będąc starszym wiceprezesem do spraw wzornictwa, co wiązało się nie tylko z projektowaniem i nadzorowaniem prac różnych sektorów firmy, ale także mnóstwem papierkowej roboty. Nowe stanowisko ma pozwolić Ive’owi nieco odetchnąć i „uwolnić od męczącego zarządzania”. Oczywiście, Ive nadal będzie kontrolował poczynania firmy na polu designu, ale w mniejszym niż do tej pory stopniu. Niektóre z jego obowiązków przejmą nowi wiceprezesi: Alan Dye będzie kierował działem odpowiedzialnym za interfejs użytkownika, z kolei Richard Howarth za wzornictwo przemysłowe, czyli projektowanie urządzeń.

Jonathan Ive, który w firmie z Cupertino jest już ponad dwie dekady, pomógł wykreować rozpoznawalną i przez wielu uważaną za wyznaczającą standardy stylistykę iMaców, iPodów czy też iPhone’ów. W 2012 roku w jego ręcę powierzono odpowiedzialność za oprogramowanie i podzespoły. Na nowym stanowisku zajmie się m.in. projektem wystroju salonów firmowych i nowego kampusu.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.