Już wkrótce zapłacimy więcej za zakupy w Windows Store

Opublikowano: 2015-03-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-windows-storeCeny za aplikacje dostępne w sklepie Windows Store dla systemów Windows i Windows Phone ulegną dość dużym podwyżkom od przyszłego miesiąca. Jest to efekt wzrostu wartości dolara, który w ostatnich miesiącach umacnia się względem reszty walut.

Źródłem doniesień są wiadomości email, jakie Microsoft zaczął rozsyłać w zeszłym tygodniu do twórców oprogramowania. Firma z Redmond poinformowała w nich o zmianach cen aplikacji i gier dla systemów operacyjnych Windows oraz Windows Phone. Co więcej, podwyżki (nawet o 20%) nie będą dotyczyć tylko zakupów dokonywanych w sklepach Microsoftu, ale także transakcji dokonywanych wewnątrz programów.

news-microsoft-email-zmiana_cen

Zmiany dotkną wiele państw, ale najbardziej odczują je użytkownicy z Wielkiej Brytanii, Rosji, Meksyku, Polski oraz krajów skandynawskich i południowoamerykańskich.

Nowa polityka cenowa wejdzie w życie 13 kwietnia 2015 roku. Microsoft nie jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na wdrożenie takich zmian. Już wcześniej dokonał tego Apple, który zwiększył ceny za swoje produkty na całym świecie. Można się spodziewać, że wkrótce podobną strategię obiorą pozostałe firmy – szczególnie, jeśli dolar nadal będzie zyskiwał względem innych walut.

Źródło: Windows Central

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.