Kaspersky: Windows Phone najbezpieczniejszą platformą mobilną

Opublikowano: 2015-06-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #problemy / awarie

news-eugene-kasperskyCEO Kaspersky Lab, Eugene Kaspersky stwierdził w trakcie konferencji w Australii, że Windows Phone jest znacznie bezpieczniejszą platformą od iOS i Androida. Jego zdaniem systemy od Apple i Google są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju ataki ze strony hakerów.

Kaspersky uważa, że najgorszy scenariusz odnosi się do iPhone’ów, choć z drugiej strony jest on też najmniej prawdopodobnym ze względu na strukturę systemu iOS, który jest zamknięty przed zewnętrznymi deweloperami i trudno opracować wirusa na smartfony Apple. Każdy system ma jednak swoje dziury, dlatego jeśli zostaną one wykorzystane, zainfekowanych zostanie miliony urządzeń i nie będzie na to żadnego lekarstwa, gdyż firmy zajmujące antywirusami nie mają prawa do ich tworzenia dla Apple.

Równie niebezpieczny jest według niego Android, czego dowodem są „miliony ataków cyberprzestępców”. Najkorzystniej wypada Windows Phone, którego Kaspersky określa mianem wolnego od tego typu błędów i problemów – przynajmniej w tej chwili. Wyjaśnił również, że około 97% czynności obejmujących korzystanie ze smartfona jest związanych z wpisywaniem, a przy tym ujawnianiem haseł, co wzbudza szczególne zainteresowanie hakerów, czyhających na każdą okazję do ich wykradnięcia.

Jakie jest zatem wyjście z całej sytuacji? Eugene Kaspersky ma dość oczywistą radę – odłączyć komputery i inne urządzenia od internetu. Cóż, w jego przypadku najwidoczniej się sprawdza, gdyż sam korzysta ze starego telefonu marki Sony Ericsson.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.