KGI: 4-calowy iPhone w przyszłym roku, kolejna generacja z układem Apple A10

Opublikowano: 2015-11-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-4-calowy_iphoneAnalityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, podzielił się swoją wiedzą na temat przyszłorocznych planów Apple, dotyczących nowych smartfonów. Najciekawiej przedstawia się informacja, jakoby firma nadal pracowała nad mniejszym, 4-calowym iPhone’em.

Kuo twierdzi, że czterocalowiec Apple przypomina odświeżonego iPhone’a 5S i zostanie wyposażony w procesor A9 (ten sam, który zastosowano w iPhone’ach 6S i 6S Plus). W kwestii designu urządzenia niewiele wiadomo, ale analityk sugeruje, że możemy spodziewać się obudowy wykonanej z metalu, w przeciwieństwie do wcześniej domniemanego plastiku z iPhone’a 5C. Wspomniał też o braku technologii 3D Touch, co ma odróżnić smartfona od tegorocznych flagowców Apple. Zdaniem Kuo, 4-calowy iPhone trafi na rynek w pierwszej połowie 2016 roku i do grudnia powinien sprzedać się w nakładzie 20-30 milionów egzemplarzy.

Co się zaś tyczy nowej, siódmej generacji smartfona, specjalista KGI Securities uważa, że Apple wyda go w standardowym dla siebie terminie, a więc trzecim kwartale przyszłego roku. iPhone 7, podobnie jak poprzednicy, będzie występował w dwóch wariantach – z 4.7 oraz 5.5-calowym ekranem. Co więcej, oba będą wyposażone w najnowszy chip Apple A10, jednak mają się różnić ilością pamięci RAM – odpowiednio 2 i 3 GB.

Z informacji Ming-Chi Kuo wynika też, że składaniem nowego, 4-calowego iPhone’a zajmie się Foxconn, a za produkcję układu A9 odpowiadać będzie TSMC, który ponadto ma być wyłącznym dostawcą procesora A10 dla iPhone’a 7.

Źródło: 9to5Mac

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.