KGI: Apple sprzedał 54 miliony iPhone-ów w zeszłym kwartale. Zauważalna tendencja spadkowa w przypadku iPadów

Opublikowano: 2015-07-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-ipad-iphone-wynikiMing-Chi Kuo, analityk pracujący dla KGI Securities, ujawnił swoje przewidywania dotyczące wyników Apple za trzeci kwartał fiskalny, który zakończył się w poprzednim miesiącu. Według jego prognoz, technologiczny gigant zanotował pokaźny wzrost dostaw smartfonów, ale i znaczący spadek w tabletach.

Kuo twierdzi, że firma z Cupertino dostarczyła na rynek w zeszłym kwartale 54.2 miliona iPhone’ów, 8.8 miliona iPadów oraz 3.9 miliona zegarków Apple Watch. Liczby te przekładają się na 54-procentowy wzrost rok do roku w przypadku smartfonów, podczas gdy tablety pogrążone są w narastających spadkach wynoszących 33.5%. Może się to jednak częściowo zmienić już za trzy miesiące. Analityk przewiduje, że sprzedaż iPadów nieco się zwiększy, głównie w wyniku pojawienia się na rynku nowego modelu mini. Niemniej, spadek w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku będzie wynosił 28.3%.

Co się tyczy iPhone’ów, Ming-Chi Kuo jest zdania, że w bieżącym kwartale trafią one na rynek w liczbie 40.1 miliona sztuk, czyli o 26% mniej niż w okresie kwiecień-czerwiec. Winę za to ponosić mają problemy produkcyjne związane z sensorem Force Touch, który ma się pojawić w nadchodzących iPhone’ach 6S i 6S Plus.

Jeśli zaś chodzi o Apple Watch, analityk uważa, że jego przyjęcie było raczej chłodne, aczkolwiek otwarcie się na nowe rynki doprowadzi do tego, że za kwartał kończący się pod koniec września dostawy wzrosną o 41% do 5.5 miliona. W ujęciu rocznym Apple ma dostarczyć do sklepów około 15 milionów swoich zegarków.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.