Kiedy aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop dla pierwszej Motoroli Moto X? Producent uspokaja

Opublikowano: 2015-02-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-motox-lollipopMotorola stopniowo wprowadza do swoich urządzeń najnowszą wersję Androida. Nawet budżetowa Moto E niedługo zasmakuje „lizaka”, gdyż trwają obecnie testy systemu. Jak zatem przedstawia się sytuacja Moto X pierwszej generacji, która nie doczekała się jeszcze Lollipopa?

Motorola w końcu przerwała milczenie i odniosła się do tej kwestii za pośrednictwem swojego kanału na Twitterze. Jak się okazuje, nadal trwają prace nad oprogramowaniem, a producent twierdzi, że w tym przypadku wymaga to nieco więcej wysiłku.

Pierwsza generacja Moto X pracuje na układzie Snapdragon S4 Pro, wyposażonym w dwa rdzenie o taktowaniu 1.7 GHz, wspartym przez procesor graficzny Adreno 320 i 2 GB RAM. Zestaw ten sprawia ponoć problemy Motoroli, a wydajność bazowej wersji Lollipopa nie jest odpowiednio satysfakcjonująca, dodatkowo „gryząc się” z podzespołami. Głównym zadaniem zespołu programistów firmy jest zatem zapewnienie odpowiedniej kompatybilności i poprawa optymalizacji.

Motorola nie podała, kiedy można się spodziewać aktualizacji, ale zapewnia, że posiadacze wspomnianego smartfona nie zostaną pokrzywdzeni i doczekają się najnowszego Androida tak szybko, jak to możliwe. Mimo wszystko, postawa godna pochwały. Nieczęsto zdarza się, by producent tak dbał o swoich klientów i nie zostawiał ich z pustymi rękoma.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.