KitKat zainstalowany na coraz większej liczbie urządzeń z Androidem

Opublikowano: 2014-11-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-kitkatGoogle udostępnił informacje dotyczące liczby urządzeń napędzanych różnymi wersjami systemu Android. Dane te wskazują, że największą popularnością cieszy się edycja 4.4 KitKat.

Ponad 30% rynku urządzeń z zainstalowanym systemem Android należy do wersji 4.4 KitKat, która sukcesywnie zwiększa swoje udziały. Względem zeszłego miesiąca jest to wzrost o 5.7%. Jest to znaczący skok w górę, gdyż różnica pomiędzy wynikami uzyskanymi za sierpień i wrzesień wyniosła tylko 3.6%.

Liderem w dalszym ciągu pozostaje Jelly Bean (4.1 do 4.3), który znajduje się w przeszło połowie sprzętów z Androidem (50.9%). Trzyletni Ice Cream Sandwich (4.0) także radzi sobie całkiem nieźle (8.5%), zaś wieloletni Gingerbread (2.3) uzyskał rezultat na poziomie 9.8%. Należy jednak dodać, że każdy z nich zanotował spadek na korzyść nowej wersji KitKat – największy dotyczył Gingerbreada (2.9%). Pozostałe wersje Androida, nie licząc 2.2 Froyo (0.6%) nie zostały uwzględnione w zestawieniu.

Z pewnością bardzo ciekawe będą wyniki, które zostaną opublikowane w przyszłym miesiącu. Uwzględniony zostanie wtedy Android w najnowszej wersji – 5.0 Lollipop, który zadebiutował wraz z tabletem HTC Nexus 9 w dniu 3 listopada 2014 roku. Jeśli Google uda się wprowadzić aktualizację dla wszystkich zaplanowanych urządzeń z serii Nexus przed zakończeniem bieżącego miesiąca, raport za listopad może być jeszcze korzystniejszy dla wersji Lollipop. Gdy KitKat pojawił się na rynku, znalazł się w zaledwie 1.1% urządzeń z Androidem w ciągu pierwszego miesiąca.

Źródło: Venture Beat

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.