Klawiatura ekranowa dla Android Wear – oczekiwana (r)ewolucja?

Opublikowano: 2014-10-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #gry / aplikacje

news-microsoft-analogkeyboard-1Aplikacja (a obecnie jej prototyp) ma za zadanie udoskonalić wprowadzanie informacji i odpowiadanie na otrzymane wiadomości na ekranach inteligentnych zegarków.

Nie ulega wątpliwości, że im mniejszy ekran, tym klawiatury ekranowe stają się coraz trudniejsze w użyciu. Wydaje się jednak, iż Microsoft znalazł złoty środek i przy odpowiednio wysokim zainteresowaniu ze strony konsumentów, może ułatwić wprowadzanie tekstu bezpośrednio na ekraniku zegarka. Program, choć obecnie dostępny jedynie w fazie testowej, nawet teraz ma spore szanse na rynkowy sukces. Rozpoznawanie mowy, pomimo bycia całkiem praktyczną alternatywą, niestety zdaje się mieć więcej wad niż zalet. Wynika to z faktu, iż nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z takiej funkcji, na przykład z uwagi na głośność otoczenia.

Firma z Redmond udostępnia aplikację do ściągnięcia bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że jak większość prototypów, program zawiera nadal sporo błędów i póki co nie oferuje wsparcia dla rozdzielczości 280 x 280 pikseli, jak i dla większości modeli z okrągłym ekranem. W tej chwili jedynymi urządzeniami, na których działanie klawiaturki zostało przetestowane są Samsung Gear Live oraz Moto 360.

Microsoft udostępnił również kilka przydatnych porad i informacji odnośnie aplikacji:
– Należy pisać powoli i starannie. W ten sposób program odróżni jeden symbol od drugiego.
– Klawisz usuwania działa na podobnej zasadzie, jak ten znajdujący się w standardowych klawiaturach.
– Można używać jedynie małych liter, cyfr i podstawowych znaków interpunkcyjnych.
– Autokorekta poprawia wpisane przez użytkownika najczęściej używane słowa.
– Nietypowe wyrazy, jak imiona bądź hasztagi powinny być wprowadzane powoli i dokładnie sprawdzane, gdyż automatyczne sprawdzanie pisowni może nie zadziałać prawidłowo.

Oczywiście idea rozpoznawania pisma ręcznego na ekranie smartwatcha nie jest nowością. W 1984 roku firma Casio sprzedawała zegarek z kalkulatorem, mający wyświetlacz dotykowy, który rozpoznawał odręcznie wprowadzane cyfry i symbole matematyczne. Technologia ta zaniknęła na przełomie lat 80-tych i 90-tych, lecz wydaje się, że wraz z inteligentnymi zegarkami moda ta może na nowo zacząć święcić triumfy.

Źródło: Microsoft

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.