Kobieta pozwała pracodawcę za zmuszanie do korzystania z aplikacji lokalizującej

Opublikowano: 2015-05-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #problemy / awarie

news-aplikacja-lokalizujacaMyrna Arias, była kierowniczka handlowa w firmie Intermex złożyła pozew na pracodawcę, który śledził ją nawet po godzinach pracy, a w momencie usunięcia obowiązkowej aplikacji lokalizującej zwolnił ze stanowiska.

Mieszkanka Bakersfield w Kalifornii pracowała w Intermex, firmie pośredniczącej w przelewach finansowych, w 2014 roku. Jak stwierdziła, pracownicy korporacji otrzymali instrukcje dotyczącą instalacji aplikacji „Xora” na swoich smartfonach. Program ten ma za zadanie pomagać firmom lepiej zarządzać personelem i ich zadaniami. Wykorzystuje w tym celu technologię GPS, pozwalając pracodawcom widzieć lokalizację, w jakiej aktualnie znajduje się dany pracownik. W założeniu, aplikacja wydaje się być świetną metodą na kontrolowanie wszelkich działań i operacji, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, mających wielu pracowników i kilka sektorów.

O ile w przypadku Myrny Arias i jej byłego szefa „Xora” zdała egzamin celująco, to poszkodowana na pewno nie jest z tego faktu zadowolona. Okazało się bowiem, że pracodawca nie poprzestał na śledzeniu swojej podwładnej w godzinach pracy. Jak sam przyznał, wiedział gdzie jego pracownicy znajdują się o każdej porze. Pochwalił się również wiedzą na temat prędkości z jaką jechała Arias w konkretnych momentach od czasu zainstalowania na telefonie wspomnianej aplikacji. W momencie gdy Myrna Arias usunęła program ze swojej komórki, została wezwana „na dywanik” do szefa i otrzymała reprymendę. Kilka tygodni później została zwolniona.

Teraz żąda 500 tysięcy dolarów zadośćuczynienia m.in. za naruszenie prywatności, złamanie kodeksu pracy i niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy.

Źródło: Mashable

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.