Kodak produkuje swój pierwszy smartfon

Opublikowano: 2014-12-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-kodak-smartfonZnany producent aparatów fotograficznych i cyfrowych, nad którym jeszcze nie tak dawno ciążyło widmo bankructwa zapowiedział, że podczas targów CES 2015, które odbędą się w styczniu zaprezentuje swój pierwszy smartfon.

W tej chwili nie wiadomo zbyt wiele na temat samego urządzenia, nie podano informacji odnośnie przewidywanej specyfikacji, ceny, a przede wszystkim szczegółów dotyczących rozwiązań fotograficznych w telefonie. Został on stworzony we współpracy z firmą Bullit Group, znaną przede wszystkim z produkcji bardzo wytrzymałych telefonów CAT B15. Smartfon będzie skierowany dla entuzjastów mobilnej fotografii i chociaż mało prawdopodobne, że zaoferuje innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie, to można się spodziewać bardzo zaawansowanego oprogramowania do robienia zdjęć. Ponadto urządzenie ma cechować się świetnym wyglądem i przejrzystym interfejsem oraz łatwością operowania różnymi funkcjami smartfona. Ma być również wyposażone w opcje ułatwiające robienie zdjęć, ich edycję, czy udostępnianie. Wiadomo także, że urządzenie ma być oparte na systemie operacyjnym Android w najnowszej wersji, czyli 5.0 Lollipop.

Podczas gdy pierwsza „słuchawka” firmy ma zadebiutować już podczas targów elektroniki i technologii w styczniu 2015 roku, inny, napędzany Androidem smartfon 4G, a także m.in. tablety i sieciowe kamery pojawią się w ofercie Kodaka w drugiej połowie przyszłego roku. Ich produkcją również zajmie się brytyjska firma Bullit.

Pierwsze przecieki dotyczące pierwszego smartfona marki Kodak pojawiły się już rok temu. Firma opublikowała wtedy grafiki koncepcyjne prezentujące model zwany Instamatic 2014. Mało jednak prawdopodobne, że urządzenie, które pojawi się na targach CES będzie miało wiele (o ile cokolwiek) wspólnego z tym projektem.

Obecnie pozostaje jedynie czekać do stycznia na dokładne informacji oraz zdjęcia smartfona. Jedno jest pewne – warto mieć na niego oko. Być może Kodak ma w rękawie prawdziwego asa, który pokaże konkurencji jak powinien wyglądać prawdziwy fotograficzny smartfon.

Źródło: Android Authority

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.