Kolejna runda sporu pomiędzy Apple a Samsungiem rozstrzygnięta

Opublikowano: 2016-02-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-samsung-apple-patentyWyrokiem amerykańskiego sądu apelacyjnego, Samsung nie będzie musiał wypłacić Apple odszkodowania w wysokości 120 milionów dolarów.

Sąd apelacyjny uchylił wyrok kalifornijskiego sądu z 2014 roku, zgodnie z którym Samsung miał wypłacić Apple dokładnie 119.6 milionów dolarów z tytułu naruszenia trzech patentów związanych z Quick Links, Slide-to-unlock oraz autokorektą. Sędziowie uznali, że zarzuty Apple są bezpodstawne, gdyż w przypadku pierwszego z rozwiązań koreańska firma korzysta z zupełnie innych technologii, a pozostałe dwa są nieważne.

Samsung w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że dzięki tej decyzji rywalizacja pomiędzy firmami wraca tam, gdzie jej miejsce – na rynek, a nie salę sądową. Apple odmówiło komentarza. Niemniej, to nie koniec sporów obu gigantów i w przyszłości nie raz usłyszymy o podobnych sprawach.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.