Kolejna Xperia odporna na wodę

Opublikowano: 2014-08-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Sony #sprzęt / podzespoły #plotki

news-sony-xperiam2aquaKoncern Sony zapowiada wprowadzenie na rynek zmodyfikowanej wersji smartfona Sony Xperia M2. Jej podstawową zaletą ma być całkowita wodoszczelność.

Sony Xperia M2 Aqua – taką nazwę nosi nowy smartfon, którego wprowadzenie na polski rynek koncern Sony zapowiada na koniec września 2014 roku. Szkoda, że tak późno, bo wakacje już się wówczas skończą, a największą zaletę tego telefonu można by docenić właśnie w trakcie urlopu spędzanego nad wodą. Chodzi bowiem o to, że według zapewnień Sony urządzenie jest całkowicie odporne na wodę. Uzyskanie przez niego specjalnego certyfikatu IP65/68 ma potwierdzać, że smartfon może bez negatywnych skutków przebywać przez pół godziny na głębokości 1.5 metra pod wodą.

Pod względem specyfikacji technicznej nowa Xperia nie będzie się niczym różniła od swojej starszej siostry – modelu Sony Xperia M2. Sercem urządzenia pozostanie procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktowany z częstotliwością 1.2 GHz, który będzie wspierał 1 GB pamięci RAM. Przestrzeń na gromadzenie danych wyniesie 8 GB, a obraz będzie wyświetlany na ekranie o przekątnej 4,8 cala. Cena Sony Xperia M2 Aqua nie jest jeszcze znana.

Źródło: www.sonymobile.com

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.