Kolejne osoby stracą pracę w Microsofcie

Opublikowano: 2016-07-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-microsoft-zwolnienia-1Microsoft planuje dokonać kolejnych zwolnień w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Tym razem mowa o 2850 pracownikach.

W maju gigant z Redmond ogłosił, że pracę straci 1850 osób z działu mobilnego, wliczając w to 1350 pracowników z dawnej siedziby Nokii w Finlandii. Zwolnienia dotyczyły też ludzi związanych ze sprzedażą. Łączne cięcia w roku fiskalnym zakończonym 30 czerwca 2016 roku objęły 7400 pracowników.

Nowa redukcja etatów, w wyniku której z pracą pożegnać ma się 2850 osób (około 900 z grupy sprzedażowej), jest kontynuacją zapoczątkowanych w ubiegłym roku zmian i zostanie zakończona najpóźniej do czerwca 2017 roku. Niewykluczone, że w nadchodzących miesiącach dowiemy się o kolejnych zwolnieniach w strukturach Microsoftu, który aktualnie zatrudnia około 114 tysięcy osób.

Źródło: Business Insider

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.