Kolejne oszczędności w HTC – firma sprzeda fabrykę w Szanghaju

Opublikowano: 2015-08-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-htc-problemy-1Problemy HTC w ostatnich miesiącach zdecydowanie przybrały na sile. Tajwański koncern stara się jednak wyjść z całej sytuacji obronną ręką i zapowiada restrukturyzację, której jednym z elementów ma być sprzedanie fabryki w Szanghaju.

W ramach strategii zakładającej obniżenie kosztów o 35%, HTC już wcześniej ogłosiło, że pracę straci ponad dwa tysiące pracowników. Do tego poinformowano o planach reorganizacji biznesu, który zakłada otwarcie się na nowe sektory, m.in. wirtualną rzeczywistość – w tym celu utworzone zostaną również dodatkowe jednostki organizacyjne.

Teraz wiemy, że zmiany pójdą jeszcze dalej, a kolejną fazą przebudowy działalności i cięć wydatków jest chęć sprzedania jednej z bardziej wydajnych fabryk ulokowanych na terenie Szanghaju. Podobnych kompleksów produkcyjnych HTC ma jednak całkiem dużo w Chinach i na Tajwanie, więc sprzedaż jednego nie powinna negatywnie odbić się dostępności czy dystrybucji urządzeń. W tej chwili trwają ponoć zaawansowane rozmowy z jednym z chińskich producentów, ale dokładne szczegóły, w tym nazwa kontrahenta i wartość transakcji pozostają niewiadomą.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.