Kolejne smartfony Sony Xperia otrzymują aktualizację do Androida Lollipop

Opublikowano: 2015-04-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-lollipopSony udostępnił dzisiaj aktualizacje systemową do Androida 5.0 Lollipop dla następnych urządzeń z serii Xperia Z. Tym razem dotyczy to smartfonów Xperia Z3 Dual, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact oraz Xperia Z Ultra.

Japoński koncern już systematycznie i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami raczy nas kolejnymi uaktualnieniami swoich urządzeń. W zeszłym tygodniu posiadacze Sony Xperii Z2 mogli cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami „lizaka”, teraz to samo czeka osoby korzystające z kolejnych modeli, wspomnianych na wstępie, a w przyszłym tygodniu również użytkownicy Xperii T2 Ultra i Xperii C3 będą mogli pobrać i zainstalować Androida 5.0 Lollipop.

Lista nowości, jakie wnosi aktualizacja dla smartfonów z rodziny Xperia obejmuje m.in. odświeżony interfejs oparty o Material Design, wzbogacony nakładką od Sony, nowy wygląd powiadomień oraz ekranu blokady, profile użytkowników oraz tryb gościa, a także przenoszenie aplikacji na karty pamięci.

Źródło: Sony

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.