Kolejne statystyki potwierdzają rynkowy sukces Apple Watch

Opublikowano: 2016-02-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-watch-oficjalnie-2Apple wydając swojego pierwszego smartwatcha rozruszało powolnie rozwijający się rynek wearables. Okazało się przy tym zupełnie bezkonkurencyjne, gdyż dane Canalys wskazują, że Apple Watch stanowił dwie trzecie sprzedanych w 2015 roku smartzegarków.

Produkt kalifornijskiej firmy trafił na półki sklepowe w 12 milionach egzemplarzy, przejmując znaczną część udziałów w rynku. Na drugim miejscu uplasował się Samsung, któremu pomógł bardzo udany i dobrze przyjęty zegarek Gear S2. Pebble znalazł się na trzeciej pozycji, zaś Huawei wylądował tuż za podium, choć w jego przypadku i tak mowa o niemałym sukcesie, gdyż w swoim portfolio ma zaledwie jednego smartwatcha, w przeciwieństwie do Sony czy LG. Niestety nie podane zostały dokładniejsze dane dotyczące sprzedaży urządzeń poszczególnych producentów.

Równie ciekawie prezentują się statystyki obejmujące smartbandy, wliczając w to elektronikę bez systemu operacyjnego czy wsparcia dla zewnętrznych aplikacji. W 2015 roku niepodzielnie rządził Fitbit, za którego plecami znalazło się Xiaomi, które dostarczyło na rynek 12 milionów opasek Mi Band. Łączne dostawy inteligentnych opasek fitness przekroczyły 37 milionów egzemplarzy.

Z analizy Canalys wynika, że Fitbit, Apple oraz Garmin odpowiadali za imponujący, 60-procentowy wzrost całego rynku wearables w ubiegłym roku.

Źródło: Canalys

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.