Kolejne testy Wi-Fi Calling w Plusie

Opublikowano: 2015-12-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-wifi_calling-plus-1Od 29 grudnia w Plusie startuje nowa odsłona testów usługi Wi-Fi Calling, umożliwiającej prowadzenie rozmów głosowych poprzez sieć Wi-Fi.

Tydzień temu Plus zakończył pierwszy etap testów konsumenckich Wi-Fi Calling, które trwały przez dwa miesiące. Odbywały się one w oparciu o rozwiązania aplikacyjne. Testerzy korzystali z aplikacji „Wi-Fi Calling+” stworzonej przez Nokia Networks i Optimobile, a także „WiFi Calling” opracowanej przez Ericssona i Taqua. W testach udział wzięło 10 tysięcy klientów operatora, korzystających z oferty Plus Abonament i smartfona z systemem Android w wersji 4.4 i wzwyż.

Od dziś do 31 marca 2016 roku potrwa natomiast nowa edycja testu, oparta na podobnych zasadach jak poprzednia. Abonenci wspomnianej wyżej oferty Plusa mogą zgłosić swój udział poprzez formularz na stronie www.plus.pl/wificalling. Następnie wystarczy poczekać na odpowiedź ze strony operatora i postępując zgodnie z instrukcją pobrać i zainstalować na telefonie aplikację do rozmów po Wi-Fi.

Testerzy mogą wykonywać bezpłatne połączenia na numery komórkowe i stacjonarne i odbierać je z terenu krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu, wykorzystując swój numer telefonu. Połączenia w ramach usługi nie pomniejszają dostępnego w abonamencie pakietu minut.

Dla zainteresowanych:

Źródło: Plus  

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.