Kolejny Nexus spod szyldu Huawei?

Opublikowano: 2015-03-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-nexus-huaweiNasilają się plotki dotyczące producenta odpowiedzialnego za kolejne urządzenie z serii Nexus. Według najnowszych informacji, to właśnie chiński koncern połączy siły z Google i stworzy flagowca z tej linii.

Od jakiegoś czasu w sieci krążą doniesienia o tym, że Google nawiążę współpracę z którymś z azjatyckich producentów smartfonów, celem stworzenia nowego Nexusa. Wśród najczęściej wymienianych znalazły się Huawei, Lenovo oraz Xiaomi. Później jednak pojawiły się informacje, które sugerowały, że to LG, które było odpowiedzialne za Nexusa 4 i 5 stworzy kolejne odsłony urządzenia – zarówno tablet, jak i smartfon.

Teraz okazuje się, że to twórca Ascend Mate7 i Ascend P7 może stać (po raz pierwszy) za nowym Nexusem, choć nie powiedziano o jakie urządzenie chodzi. Ponoć jednym z głównych kryteriów wyboru partnera biznesowego dla Google ma być posiadanie własnego procesora, który napędzałby tytułowy sprzęt. Huawei ma układy Kirin, co automatycznie stawia go w roli najpoważniejszego kandydata. Nadal jednak niewykluczony jest też udział w produkcji LG – Koreańczycy mają swój chip Nuclun.

Możliwości jest kilka. W tej chwili prawdopodobny scenariusz przewiduje, że Huawei stworzy smartfon Nexus, z kolei LG tablet lub odwrotnie.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.