Kolejnym słodyczem od Google jest lizaczek, czyli Android Lollipop

Opublikowano: 2014-10-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #systemy operacyjne

news-android-lollipopSystem znany wcześniej pod nazwą Android L doczekał się oficjalnego miana. Zdradzono też, które urządzenia zostaną zaktualizowane w pierwszej kolejności.

Android 5.0 lub inaczej Lollipop ma być równie rewolucyjny, co Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Przyczynić się do tego ma nowy minimalistyczny interfejs wykorzystujący płaskie powierzchnie oraz figury geometryczne, płynne animacje (tzw. Material Design). Ponadto, system ma być bardziej energooszczędny, oferować więcej narzędzi i być jeszcze bardziej skupiony na współpracy z usługami sieciowymi (tzw. Chmurą).

Jak całość będzie prezentowała się w praktyce? O tym w pierwszej kolejności dowiedzą się nabywcy phabletu Nexus 6 oraz tabletu Nexus 9. W ciągu kilku następnych tygodni powinny pojawić się aktualizacje dla starszych urządzeń z serii, czyli dla Nexusa 5, Nexusa 4, Nexusa 7 (2013), oraz Nexusa 10. Cieszy obecność na tej liście drugiego z wymienionych modeli, gdyż jest to już dosyć wiekowy sprzęt i spekulowano, że nie zostanie on zaktualizowany. Do powyższych urządzeń należy jeszcze doliczyć słuchawki z serii Google Edition, czyli flagowe smartfony np. Samsunga lub HTC, które działają na Androidzie niezmodyfikowanym przez producenta. Listę zamykają natomiast urządzenia Motoroli, czyli Moto X, Moto G oraz budżetowa Moto E, które również otrzymają aktualizację w pierwszej kolejności.

W przypadku innych smartfonów z Androidem trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na poszczególnych producentów, gdyż nie od dziś wiadomo, że aktualizacje to pięta achillesowa telefonów z tym systemem.

Źródło: Google

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.