Konami przechodzi na gry mobilne

Opublikowano: 2015-05-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-konamiKonami ostatnio podejmuje dość zaskakujące i według sporej grupy fanów kontrowersyjne decyzje. Jedną z nich jest chęć zmiany swojej polityki i skupienie się na grach mobilnych, które według japońskiej firmy mogą zażegnać kryzys finansowy.

Informację podał CEO Konami, Hideki Hayakawa w trakcie obszernego wywiadu w Nikkei Trendy Net, który następnie został przetłumaczony na język angielski przez społeczność forum NeoGaf. Japończycy planują wprowadzić nową strategię, zgodnie z którą gry na smartfony i tablety będą priorytetem. Nie oznacza to jednak, że firma wycofa się z produkcji na konsole stacjonarne i komputery PC. Przynajmniej nie od razu. Konami chce agresywniej działać na rynku mobilnym, powoli rezygnując z dotychczasowych platform, ale zapewnia, że nadal będzie rozwijać serię Metal Gear Solid i Pro Evolution Soccer.

Japoński producent i wydawca gier zamierza zaoferować konsumentom tytuły oparte na modelu „pay as you play”, czyli płatności w grze. Firma nie ukrywa, że mikrotransakcje mają być główny źródłem zysków. Dodatkowo, mają pojawić się produkcje odcinkowe i DLC rozszerzające zawartość podstawowej wersji gry. Niektóre z dotychczasowych produktów Konami, jak „Power Pro” czy „Winning Eleven” taki model stosują i biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży, radzą sobie całkiem dobrze.

Warto wspomnieć, że niedawno decyzję o wejściu na rynek gier mobilnych podjęło słynne Nintendo. W zeszłym tygodniu również inny japoński producent – Square Enix –  ogłosił, że położy większy nacisk na smartfonowe gry zamiast rywalizować na coraz bardziej konkurencyjnym rynku konsolowym.

Źródło: Ibtimes

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.