Koniec Firefox OS dla smartfonów

Opublikowano: 2015-12-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne

news-firefox_os-1Mozilla oficjalnie poinformowała o zakończeniu prac nad Firefox OS, przynajmniej jeśli chodzi o segment smartfonów. Istnieje jednak szansa, że system przetrwa i znajdzie swoją niszę wśród innych produktów.

Przedstawiciele Mozilli przekazali na konferencji deweloperów w Orlando informacje o zaprzestaniu oferowania smartfonów z Firefox OS na pokładzie, jako powód podając brak możliwości dostarczenia jak najlepszych doświadczeń użytkownikom końcowym. W ten sposób kończy się trzyletni żywot autorskiego, mobilnego systemu firmy z Kalifornii, twórców popularnej przeglądarki Mozilla Firefox. Pierwszy smartfon działający na tej platformie trafił do sprzedaży w 2013 roku i był nim ZTE Open. Wszystkie wydane do tej pory urządzenia z Firefox OS należały do najniższej klasy cenowej, a pomimo tego żaden nie osiągnął wielkiego sukcesu sprzedażowego.

Próba podbicia rynku zdominowanego przez Androida, iOS i Windows Phone zakończyła się więc sromotną porażką. Ari Jaaksi, starszy wiceprezes działu urządzeń podłączonych Mozilli, uważa jednak, że system nadal ma potencjał i może znaleźć swoje miejsce m.in. w segmencie Internetu Rzeczy i technologii ubieralnych. Oprócz tego, Firefox OS jest obecny w telewizorach Panasonica.

Źródło: Neowin

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.