Koniec linii Nexus

Opublikowano: 2016-10-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-google-nexus-1Google zaprezentował wczoraj smartfony Pixel i Pixel XL, jednocześnie potwierdzając, że nie ujrzymy więcej modeli z linii Nexus.

Smartfony Pixel to zarówno następcy Nexusów, jak i zupełnie nowy start Google’a na rynku mobilnym. Pixel i Pixel XL są w całości projektowane i dystrybuowane przez giganta z Mountain View, który korzysta z pomocy firm trzech (w tym przypadku HTC) tylko w zakresie produkcji.

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, czy w przyszłości ujrzymy jeszcze nowe urządzenia Nexus, Google postanowił je całkowicie rozwiać. Co więcej, z Google Store zniknęły już zeszłoroczne modele LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P, co ostatecznie potwierdza stopniowo odcinanie się Google’a od niezwykle rozpoznawalnej marki.

Pytaniem pozostaje, czy smartfonom Pixel uda się osiągnąć zamierzony sukces? Nie różnią się one bowiem od innych flagowców pod względem specyfikacji, nie wyznaczają nowych trendów w stylistyce, ani też nie kuszą atrakcyjną ceną, która była dotychczas domeną Nexusów. Z pewnością jednak znajdą swoją niszę, szczególnie, że mają „czystego” Androida i zapewnione długie wsparcie Google’a.

Źródło: GSMArena, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.