Koniec plotek i spekulacji! W końcu pokazano nowe iPhone'y

Opublikowano: 2014-09-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-iphone6-1Zgodnie z zapowiedziami Apple zaprezentował dzisiaj nowe modele iPhone’ów. Zaskoczenia nie było – potwierdziła się większość przecieków docierających do użytkowników od kilku ostatnich tygodni.

Na konferencji w swojej siedzibie w Cupertino koncern Apple pokazał dzisiaj licznie zgromadzonej publiczności i dziennikarzom nowe modele smartfonów. Mowa oczywiście o iPhone’ach. Liczba mnoga jest uzasadniona, bowiem potwierdziły się przypuszczenia, że na rynku pojawią się dwie odmiany smartfonów różniących się wielkością wyświetlaczy. Pierwszy z modeli, iPhone 6 ma ekran o przekątnej 4.7 cala i rozdzielczości 750 x 1334 pikseli, drugi – iPhone 6 plus został wyposażony w wyświetlacz 5.5 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

news-apple-iphone6-5

Oba telefony dysponują procesorem A8, który zdaniem Apple ma być o 50 procent szybszy niż układ stosowany w iPhone 5S. Podczas konferencji przedstawiciel Apple podkreślał, że procesor jest przystosowany do wymagających aplikacji, na przykład zaawansowanych gier, nad którymi pracują już producenci na całym świecie.

news-apple-iphone6-4

Według Apple nowe iPhone’y są przystosowane do prowadzenia rozmów za pośrednictwem Internetu w sieci Wi-Fi, a także w technologii Voice Over LTE. Na razie jednak skuteczność tego rozwiązania będą mogli sprawdzić jedynie użytkownicy w USA.

Wbudowany w iPhone’a 6 i 6 Plus aparat fotograficzny oferuje rozdzielczość 8 Mpix i ma się charakteryzować szybkim autofocusem, który ustawia ostrość dwa razy szybciej niż aparat w iPhone 5S.

news-apple-iphone6-2

Obudowa iPhone’a 6 ma grubość 6.9 mm, a iPhone’a 6 Plus – 7.1 mm. Pełna specyfikacja iPhone 6 dostępną jest na stronie:
http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/apple-iphone-6–zapowiedziany
Natomiast iPhone 6 Plus na tej:
http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/apple-iphone-6-plus–zapowiedziany

W sprzedaży oba modele smartfonów Apple mają się pojawić 19 września 2014 roku. Jednak na poszczególnych rynkach data ta może być różna. Potwierdzone jednak zostało, że do końca roku iPhone 6 i jego większy odpowiednik będą dostępne na całym świecie. Zapowiadane ceny na rynku amerykańskim u tamtejszych operatorów przy dwuletnich umowach abonamentowych:

iPhone 6 16 GB – 199 dolarów
iPhone 6 64 GB – 299 dolarów
iPhone 6 128 GB – 399 dolarów
iPhone 6 Plus 16 GB – 299 dolarów
iPhone 6 Plus 64 GB – 399 dolarów
iPhone 6 Plus 128 GB – 499 dolarów

Źródło: Apple

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.