Koniec smartfonów z linii Xperia Z?

Opublikowano: 2016-02-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-x-1Wszystko wskazuje na to, że Sony nie ma w planach nowych smartfonów z popularnej, flagowej serii Xperia Z. Takie informacje przekazał jeden z przedstawicieli firmy w jednym z ostatnich wywiadów.

Zapowiadając trzy nowe Xperie X, Sony wzbudziło falę spekulacji co do przyszłości kolejnych urządzeń spod szyldu Xperia Z, którego najnowszymi przedstawicielami są zeszłoroczne modele Xperia Z5, Z5 Compact i Z5 Premium. Patrząc na ujawnioną ostatnio Xperię X Performance, która może się poszczycić topowymi podzespołami (m.in. procesor Snapdragon 820), wydawać by się mogło, że na rynku nie ma miejsca na potencjalną Xperię Z6.

Do tego samego wniosku doszedł chyba japoński gigant, na co wskazują słowa Juna Makino, piastującego stanowisko Senior Product Marketing Managera w Sony Mobile, który w wywiadzie dla portalu uSwitch wyjawił – „Nie mogę wypowiadać się na temat przyszłości, ale nie zamierzamy wydawać Xperii Z6”, dodając przy tym, że firma „przechodzi do kolejnego etapu wraz z serią Xperia X”.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik prasowy Sony odpowiadający na zapytanie serwisu Android Authority, dodatkowo sugerując, że Xperia XA może stanowić następstwo dla Xperii M4 Aqua i kolejnych modeli z rodziny „M”.

Źródło: Android Authority

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.