Koniec sporów pomiędzy Samsungiem a Nvidią

Opublikowano: 2016-05-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-nvidia-1Po niemal dwuletnim okresie wzajemnego oskarżania się o łamanie patentów, Samsung i Nvidia doszli do porozumienia, porzucając dotychczasowe spory.

W oświadczeniu obie firmy ogłosiły zakończenie toczonych od długiego czasu batalii sądowych i wycofanie wszelkich zarzutów, jednocześnie zapowiadając wzajemne licencjonowanie określonej liczby patentów.

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2014 roku, kiedy to Nvidia pozwała Samsunga i Qualcomma o rzekome naruszenie patentów obejmujących rozwiązania graficzne w swoich układach scalonych. Rok później Międzynarodowa Komisja Handlu orzekła, że oskarżenia dotyczące dwóch z trzech własności intelektualnych Nvidii były bezpodstawne. W ostatnim z przypadków doszło do złamania prawa, jednak patent ten nie dotyczył nowego rozwiązania, więc ostatecznie wniosek został odrzucony.

Samsung z kolei oskarżał Nvidię o bezprawne wykorzystywanie swoich rozwiązań, jak również oszukiwanie w testach wydajnościowych, które miały ukazywać lepszą wydajność chipów Tegra nad układami Exynos.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.