Koniec z przegrzewaniem się smartfonów w samochodzie. Wszystko dzięki rozwiązaniu Chevroleta

Opublikowano: 2015-07-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-chevrolet-active_phone_cooling-1Smartfony mają tendencję do przegrzewania – nawet te niewyposażone w Snapdragona 810. Korzystając z nich w nagrzanym samochodzie, np. słuchając muzyki czy korzystając z nawigacji, dość szybko można doprowadzić do rozładowania baterii lub znacznego spadku wydajności urządzenia. Na pewne rozwiązanie wpadł Chevrolet.

Przyszłoroczne modele samochodów amerykańskiego koncernu, tj. Impala, Malibu, Volt i Cruze zostaną wyposażone w technologię zwaną „Active Phone Cooling”. Jest to połączenie bezprzewodowej stacji ładującej z klimatyzacją. System będzie zintegrowany z układem klimatyzacji w aucie, przepuszczając chłodne powietrze przez otwór wentylacyjny i nakierowując je bezpośrednio na telefon umieszczony na platformie indukcyjnej.

news-chevrolet-active_phone_coolingRozwiązanie jest zatem bardzo proste, ale jak przyznaje jeden z inżynierów Chevroleta, innowacja nie zawsze wiąże się z „odkrywaniem koła na nowo”. Prawdą jest, że czasem najprostsza metoda jest najlepszym środkiem zwalczającym problem. Teraz pora na innych producentów motoryzacyjnych.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.