Konkurencja okiem głównego projektanta Apple

Opublikowano: 2014-10-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Apple #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-apple-ive-1Zarzuty pod adresem Samsunga, krytyka Galaxy Note, mikser kuchenny jako jedna z dziecięcych inspiracji – Jonathan Ive znów zainteresował branże swoją wypowiedzią.

W dniach 8-9 października bieżącego roku w San Francisco miała miejsce konferencja Vanity Fair poświęcona tematyce innowacji. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu, zgromadzona widownia mogła posłuchać wielu pionierów rynku nowych technologii. Nie zabrakło oczywiście reprezentanta firmy Apple.

Jednym z ciekawszych wystąpień był bez wątpienia wywiad przeprowadzony z głównym projektantem urządzeń firmy Apple, Jonathanem Ive’em. Bohater materiału, odpowiadając na pytania dziennikarza Graydona Cartera, w pewnym momencie krytycznie odniósł się do konkurencji, a w szczególności firmy Samsung.

Ive stwierdził, że ich produkty są kiepskie, pomimo oferowania kilku interesujących cech. Oskarżył też firmę o naśladowanie Apple’a w kontekście wyglądu swoich smartfonów.

Opowiadając o sukcesie nowego Iphone’a, jego powiększonym ekranie i udoskonalonym systemie operacyjnym, zszedł również na temat serii Galaxy Note:

„Rozpoczęli projekt pełen ciekawych funkcji i pomysłów, a stworzyli kiepski produkt, który był zbyt dziwny i nieporęczny, tak samo zresztą jak większość telefonów na rynku. Samsung po prostu się pospieszył”

Główny projektant Apple’a przedyskutował także kwestię dużych ekranów, które stają się coraz bardziej powszechne. Zaznaczył również, jak bardzo ważne jest, aby klienci mieli możliwość kupna urządzenia, które będzie poręczne.

news-apple-ive-2

Jony Ive nie ujawnił natomiast żadnego z najpilniej strzeżonych przez Apple sekretów, ale uchylił rąbka tajemnicy odnośnie procesu projektowania. Z tego co udało się dowiedzieć, główny trzon zespołu projektantów stanowi grupa zaledwie 17 osób. Według słów Ive’a, za jego kadencji nikt dobrowolnie nie opuścił ekipy, dając niejako do zrozumienia, że w zespole panuje bardzo dobra atmosfera.

Co ciekawe, pierwszą rzeczą, która przykuła jego uwagę w dzieciństwie był… mikser kuchenny marki Braun, który posiadali jego rodzice.

Choć, jak stwierdził Ive, nigdy nie interesował go proces gotowania ani mieszania potraw, czuł, że cokolwiek to urządzenie wykonuje, robi to bardzo dobrze.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.