Kontrowersja w Google Maps – Android oddaje mocz na Apple

Opublikowano: 2015-04-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #problemy / awarie

news-android-apple-google_mapsO tym, że na mapach Google często można natknąć się na niecodzienne obrazki wiadomo nie od dziś. To, co znaleziono dzisiaj przeszło jednak jakiekolwiek pojęcie.

Google i Apple od czasu do czasu rzucają w swoją stronę różne uszczypliwości, przy okazji zapewniając, że jedna z firm jest warta więcej od drugiej. Do tej pory walka była w większości słowna i w gruncie rzeczy niczym nie różniła się od utarczek pomiędzy wieloma innymi technologicznymi koncernami. Google znalazł jednak zupełnie inny sposób na wyrażenie swojej opinii o konkurencji z Cupertino. Celowa zagrywka czy nie, wywołała niemałe kontrowersje, choć wiele osób traktuje to jako zwykły żart kogoś, kto korzysta z Map Maker (aplikacji służącej do poprawiania błędów na mapach).

news-google_maps-android-apple-1Obrazek przedstawiający zielonego robocika oddającego mocz na logo Apple znaleźć można udając się kursorem na mapie Google w okolice Rawalpindi w północnym Pakistanie. Dokładne współrzędne geograficzne to: N 33°30’52.5″, E 73°03’33.2″.

Rzecznik Google zapowiedział, że firma zajmie się sprawą i usunie „unikalny” rysunek.

Źródło: Google Maps

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.