Kryzys w Rovio. Twórca Angry Birds zwalnia kolejnych pracowników

Opublikowano: 2015-08-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-rovio-zwolnieniaRovio poinformowało o kolejnych zmianach wewnątrz firmy, które tym razem dotkną aż 260 pracowników różnych działów.

Jak stwierdził CEO firmy, Pekka Rantala, Rovio zajmowało się zbyt wieloma rzeczami naraz, poszukując okazji na rozwinięcie biznesu w kilku sektorach, które ostatecznie okazywały się przysłowiowymi „studniami bez dna”. Błędne decyzje kierownictwa doprowadziły do spadku sprzedaży gier i zysków, pokazując niejako, że twórcy serii Angry Birds stali się ofiarami własnego sukcesu. Popularność „wściekłych ptaków” była od samego początku tak duża, że do tej pory powstało kilkanaście różnych tytułów opartych na tej marce. Każde z nich odznaczają się ponadto dość inwazyjnym systemem mikropłatności, będącym jednocześnie głównym źródłem dochodów Rovio. Niestety, po którymś razie formuła się wyczerpała, a złej tendencji nie zmieni raczej niedawno wydane Angry Birds 2.

Fiński producent gier mobilnych, który jeszcze w 2013 roku zatrudniał 800 pracowników, rok później zwolnił 110 osób. Teraz pora na kolejnych 260 zatrudnionych. Cięcia kadrowe obejmą wszystkie sektory firmy, za wyjątkiem tego, który we współpracy z Sony opracowuje film Angry Birds. Rovio chce w ten sposób stać się mniejszym, ale bardziej rentownym podmiotem.

Źródło: Engadget

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.