Kupił Samsunga Galaxy S6, otrzymał imponującą podróbkę

Opublikowano: 2015-04-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-galaxy-s6-podróbka-3O tym, że podróbki często dorównują swoim wykonaniem oryginałom przekonał się jeden z użytkowników serwisu Reddit. Zakupił on po okazyjnej cenie Samsunga Galaxy S6, a właściwie smartfona, który był niemal identyczny.

Kiedy zainteresowany kupnem Galaxy S6 mężczyzna zauważył na stronie Craiglist (amerykański serwis ogłoszeń drobnych) ofertę na model oznaczony numerem seryjnym SM-G920i, nie wahał się ani chwili. Skontaktował się ze sprzedawcą, który twierdził, że pozbywa się urządzenia z powodu jego niekompatybilności z siecią CDMA. Chwilę później obaj panowie spotkali się w umówionym miejscu, gdzie miało dojść do zawarcia transakcji. Kupujący sprawdził telefon pod kątem działania z siecią AT&T, upewniając się, że nie jest on brandowany przez jednego, konkretnego operatora. Następnie, nie sprawdzając urządzenia zbyt dokładnie, kontrahent zapłacił kwotę w wysokości około 500 dolarów.

Zadowolony, że za tak atrakcyjną cenę zakupił Samsunga Galaxy S6, użytkownik Reddit wrócił do domu i podjął się dokładnego przetestowania nowego nabytku. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że smartfon jedynie z wyglądu przypomina oryginał, zaś specyfikacja daleko odbiega od tego, czego oczekiwał. Czterordzeniowy procesor MediaTek MT6582, 1 GB RAM, ekran o rozdzielczości zaledwie 720 x 1280 pikseli i system operacyjny Android KitKat 4.4, choć według AnTuTu był to Lollipop 5.0.2. A jak smartfon wypadł w teście wydajności? Niech za odpowiedź posłuży poniższe zdjęcie.

Nie jest to zapewne jedyna podróbka Samsunga Galaxy S6, która krąży po sieci i czeka na nieuważnego kupca. W tym przypadku można stwierdzić, że na pierwszy rzut jest to idealna „fałszywka”. Nic jednak nie usprawiedliwia poszkodowanego, którego najwidoczniej poniosły emocje i który nie zadał sobie trudu dokładnego sprawdzenia urządzenia przed sfinalizowaniem zakupu.

Źródło: Reddit

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.