Kwestia dostaw OLED-ów do przyszłych iPhone’ów na ostatniej prostej

Opublikowano: 2015-12-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #LG #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-apple-oled-iphoneElectronic Times podaje, że LG i Samsung dopinają szczegóły umowy z Apple, na mocy której zostaną głównymi dostawcami panelów OLED do przyszłych iPhone’ów.

Informacja ta pojawia się po latach spekulacji i domysłów, które w ostatnich miesiącach wyjątkowo się nasiliły, wskazując, że Apple planuje przeskok z aktualnie stosowanych ekranów w technologii IPS LCD na OLED-y najszybciej w 2018 roku. Warto przy tym dodać, że do tej pory jedynym produktem firmy, w którym zastosowano tego typu panel jest Apple Watch. W sieci już wcześniej nie brakowało głosów, że głównym dostawcą nowych wyświetlaczy dla kolejnych generacji iPhone’ów zostanie Samsung Display, co zdaje się potwierdzać Electronic Times, powołując się na swoje anonimowe źródła. Teraz jednak dowiadujemy się, że do współpracy włączy się również LG Display.

Rozmowy pomiędzy koreańskimi gigantami a kalifornijskim koncernem zdają się zmierzać w stronę owocnego porozumienia, a wartość szacowanych inwestycji w technologie OLED i linie produkcyjne na najbliższe 2-3 lata ma wynieść blisko 13 miliardów dolarów. Apple najprawdopodobniej wesprze finansowo swoich partnerów.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.