Kwietniowa statystyka systemu Android

Opublikowano: 2016-04-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-marshmallow-1Google opublikował najnowszą statystykę dotyczącą udziałów poszczególnych wydań systemu Android. Marshmallow podwoił swój wynik z zeszłego miesiąca, podczas gdy liderujący Lollipop doczekał się pierwszego spadku.

W kwietniu Android Lollipop zagarnął 35.8% rynku, czyli o 0.3% mniej niż miesiąc wcześniej. Jego kosztem zyskał Marshmallow, który poprawił wynik z 2.3 do 4.6%, powoli pnąc się w górę stawki. Niedawny lider zestawienia – KitKat – jest obecnie zainstalowany na 33.4% urządzeń z Androidem – jest to spadek o 0.9% względem statystyki z marca.

news-android-kwiecien2016Trzy wersje Androida Jelly Bean mają łącznie 21.3% udziału (1% mniej niż miesiąc wcześniej), Ice Cream Sandwich utracił tym razem 0.1% swojej części rynku, zaś wyniki Gingerbread i Froyo pozostały na niezmienionym poziomie.

Dane zostały zebrane w siedmiodniowym okresie zakończonym 4 kwietnia 2016 roku.

Źródło: Google

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.