Latarnie uliczne w Los Angeles posłużą w charakterze masztów telekomunikacyjnych

Opublikowano: 2015-11-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-los_angeles-philips_smartpole-1Los Angeles – jako pierwsze miasto na świecie – wykorzysta rozwiązanie Philipsa o nazwie SmartPole Street Lighting, czyli uliczne latarnie wyposażone w energooszczędne lampy LED oraz nadajniki 4G LTE od Ericssona.

W Mieście Aniołów postawione zostanie 100 tego typu słupów. Będą one miały za zadanie wspomóc główne wieże telefonii komórkowej poprzez wzmocnienie sygnału w regionie. Połączenie latarni z masztami odbywać się będzie za pomocą łącz światłowodowych. Ma to również zagwarantować odpowiednie pokrycie zasięgiem do 2020 roku, kiedy to zgodnie z raportem Ericsson Mobility Report aż 9-krotnie wzrośnie ilość danych przesyłanych siecią.

Los Angeles już w przeszłości wprowadziło inną z technologii Philipsa – CityTouch, służące m.in. do monitorowania i kontrolowania ulicznego oświetlenia, przy okazji zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wraz z Philips SmartPole Street Lighting, metropolia będzie mogła jeszcze bardziej zaoszczędzić, a dodatkowo zapewnić mieszkańcom lepszy i wygodniejszy dostęp do Internetu na ulicach.

Źródło: SlashGear

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.