Lenovo: Wszystkie tegoroczne urządzenia z serii Moto z czytnikiem linii papilarnych

Opublikowano: 2016-01-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lenovo-moto-2016Czytnik linii papilarnych gości w coraz większej liczbie modeli smartfonów. Motorola do tej pory wstrzymywała się przed implementacją podobnego rozwiązania w swoich produktach, nie licząc modelu Atrix 4G z 2011 roku. Duże zmiany pod tym względem nastąpią jednak w bieżącym roku, o czym poinformowało Lenovo.

Lenovo, będące właścicielem Motorola Mobility od 2014 roku, zakomunikowało jakiś czas temu o nowej identyfikacji marki. Od teraz na rynku dostępne będą dwie serie urządzeń: Lenovo Moto oraz Lenovo Vibe. Warto jednak zaznaczyć, że już wcześniej z nazewnictwa produktów pomijany był człon Motorola i często stosowano wyłącznie określenie Moto 360 czy Moto G.

Dziś natomiast dowiedzieliśmy się co nieco o planach Lenovo w stosunku do wspomnianych marek, a przede wszystkim urządzeń sygnowanych słynnym znakiem M nazywanym „emsignia”. Chen Xudong, szef dywizji mobilnej chińskiego koncernu, ujawnił, że w 2016 roku każdy smartfon linii Moto będzie wyposażony w technologię biometryczną – konkretniej czytnik linii papilarnych. Jest to spora zmiana, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że żaden z zeszłorocznych modeli, nawet flagowy Moto X Style, nie doczekał się takiego rozwiązania.

Z informacji przedstawiciela Lenovo wiadomo również, że nadchodzące smartfony Moto będą miały ekrany z przekątną nie mniejszą niż 5-cali, co pozwala sądzić, że nie ujrzymy w tym roku nowej wersji taniej i niezwykle popularnej Moto E. Jeśli zaś chodzi o liczbę urządzeń planowanych na najbliższe 12 miesięcy, ma ich być co najwyżej 15. Wśród propozycji z rodziny Moto znajdą się głównie urządzenia wysokiej i średnio-wysokiej klasy, podczas gdy w skład Lenovo Vibe wejdą produkty średniopółkowe i niskobudżetowe.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.