Lenovo Phab 2 Pro - rozszerzona rzeczywistość na ekranie smartfona

Opublikowano: 2016-06-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lenovo-phab2-pro-2Na konferencji Lenovo Tech World 2016 poznaliśmy wyjątkowy smartfon Phab 2 Pro, powstały przy współpracy Lenovo z Google i wykorzystujący zalety technologii Tango.

Lenovo Phab 2 Pro jest pierwszym na świecie smartfonem obsługującym Tango – nowe rozwiązanie firmy Google, które umożliwia tworzenie aplikacji i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (AR). Przy pomocy nowego „dziecka” Chińczyków, które wyposażono w aż 4 kamery (8 Mpix, 16 Mpix oraz przetworniki do ustalania głębi i analizy ruchu), można dokonywać pomiarów otoczenia i tworzyć jego trójwymiarową mapę. Pozwala to m.in. nakładać na obraz różne efekty w czasie rzeczywistym i przeprowadzać wizualizacje obiektów. Dla przykładu, użytkownik będzie mógł sprawdzić czy sofa, którą chce kupić, będzie pasowała do pokoju. Możliwości zastosowań wydaje się być całkiem sporo, a według obietnic Lenovo na początku dostępności urządzenia będzie można skorzystać z 25 aplikacji w rozszerzonej rzeczywistości.

news-lenovo-phab2-pro-1news-lenovo-phab2-pro

Phab 2 Pro został zamknięty w metalowej obudowie unibody w kolorze srebrnym lub złotym. Jest wyposażony w ogromny, 6.4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, procesor Snapdragon 652 Tango Edition, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz czytnik linii papilarnych i baterię 4050 mAh. Smartfon wspiera dźwięk Dolby Atmos 5.1 i pracuje pod kontrolą systemu Android Marshmallow.

Nowość Lenovo pojawi się w sprzedaży na całym świecie we wrześniu tego roku. Cena ma wynieść 499 dolarów.

Źródło: Lenovo, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.