Lenovo przedstawia nowe technologie – smartfon z projektorem, inteligentne buty i smartwatch z dwoma ekranami

Opublikowano: 2015-05-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lenovo-technologieChiński gigant branży elektronicznej – Lenovo – przedstawił kilka nowych produktów na Tech Event w Pekinie, wliczając w to laptopy, nowe urządzenia strumieniujące czy tablety dla biznesu. Najciekawiej prezentują się natomiast koncepty technologii przyszłości.

Wśród całej gamy nowych gadżetów, które w najbliższym czasie trafią w ręcę konsumentów, Lenovo pokazał kilka takich, które na razie są w fazie projektu, ale już teraz robią niemałe wrażenie. Pierwszym z nich są smartbuty wyświetlające na małym ekranie nastrój tego, kto je nosi. Inteligentne buty służą również do śledzenia aktywności fizycznej, sprawdzania tętna i liczenia kalorii. Nie wiadomo jeszcze, czy trafią na rynek czy pozostaną jedynie w fazie konceptu przedstawiającego ideę Internetu Rzeczy w wykonaniu Lenovo.

Oprócz butów, Chińczycy pokazali dwa inne ciekawe urządzenia – smartfon z wbudowanym laserowym projektorem, wykorzystujący technologię Smart Cast (rzucanie projekcji obrazu na płaskie pionowe, a nawet poziome powierzchnie, a następnie korzystanie z niego jak ze zwykłego ekranu dotykowego) oraz smartwatch „Magic View” z dwoma wyświetlaczami. Pierwszy, zupełnie standardowy, znajduje się na tarczy, drugi zaś na pasku. Zdaniem Lenovo, przykładanie oka do innowacyjnego ekranu generującego odbicie optyczne pozwala zobaczyć obraz w dwudziestokrotnym powiększeniu.

Nawet jeśli żaden z tych produktów ostatecznie nie będzie dostępny w sprzedaży, Lenovo z pewnością nie zawiodło zgromadzonych na konwencie osób.

Źródło: Venture Beat

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.