Lenovo rezygnuje z marki Motorola. Moto X Force wkrótce w Polsce

Opublikowano: 2015-12-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-motorola-moto_x_force-1Lenovo poinformowało, że w sprzedaży na naszym rynku pojawi się smartfon Motorola Moto X Force, znany również jako Droid Turbo 2. Debiutu możemy spodziewać się w przyszłym miesiącu. Oprócz tego zapowiedziano wprowadzenie nowej strategii komunikacyjnej marki.

Na jednej z ostatnich konferencji, która miała miejsce w Warszawie, Lenovo zakomunikowało, że od przyszłego roku nastąpi zmiana w komunikacji marki Motorola. Kolejne smartfony będą występowały w Polsce pod nazwą Lenovo Moto oraz Lenovo Vibe. Druga linia urządzeń ma się pojawić w polskich sklepach w kwietniu 2016 roku.

Poza tym, uzyskaliśmy nieco informacji na temat flagowej Motoroli Moto X Force, do tej pory dostępnej głównie na rynku amerykańskim i występującej pod nazwą Motorola Droid Turbo 2. Urządzenie wyposażono w 5.4-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli (540 PPI), wykonany przy użyciu technologii Moto ShatterShield, czyli zintegrowanego systemu pięciu warstw zaprojektowanych z materiałów pochłaniających wstrząsy i nie ulegających stłuczeniom oraz pęknięciom. Jest również ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, gniazdo kart microSD oraz aparaty: 21 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu. Całość dopełnia modem LTE, bateria o pojemności 3760 mAh i system Android 5.1.1 Lollipop.

W Polsce Motorola Moto X Force ma być dostępna od stycznia 2016 roku, a jej cena ma wynieść około 3 tysiące złotych.

Źródło: Lenovo, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.