Lenovo udostępnia aktualizację do Androida Marshmallow dla Moto X Play

Opublikowano: 2016-02-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-moto-x-play-marshmallowWystartował proces aktualizacji systemu w Moto X Play do Androida 6.0 Marshmallow. Jak informuje Lenovo, następna w kolejce po “piankę” jest Moto G trzeciej generacji.

Aktualizacja postępuje stopniowo. Posiadacze Lenovo Moto X Play, którzy otrzymali już powiadomienie o aktualizacji oprogramowania, powinni sprawdzić czy bateria jest naładowana w przynajmniej 50%, upewnić się, że telefon ma połączenie z siecią Wi-Fi i przygotować się na pobranie około 0.5 GB danych.

Android 6.0 Marshmallow wnosi m.in. efektywniejsze zarządzanie energią dzięki nowej funkcji Doze, która umożliwia systemowi określenie, czy aplikacja jest bezczynna, a w przypadku braku aktywności wprowadzi je w tryb czuwania. Jest też usługa Now on Tap, która przy współpracy z Google Now pozwala na przeskanowanie treści znajdujących się na ekranie i wyszukanie najcenniejszych dla użytkownika informacji i słów kluczowych, a następnie podanie więcej informacji na wybrany temat.

Android 6.0 wprowadza również modyfikację w sposobie zarządzania pamięcią wewnętrzną – kartę microSD można sformatować, zaszyfrować i używać tak samo, jak standardową pamięć wewnętrzną smartfona. Oprócz tego, nowy Android usuwa konieczność nadawania uprawnień dla aplikacji. Te zaprojektowane pod Marshmallow będą prosić o uprawnienia tylko wtedy, kiedy będą one naprawdę potrzebne. Co ważne, można odmówić wszystkich uprawnień i nadal używać aplikacji. Usprawniono też sposób tworzenia kopii zapasowych, uproszczono panel regulacji głośności powiadomień, muzyki i alarmów, oraz zastąpiono funkcję Asysta Moto przez nowe ustawienie „nie przeszkadzać”, które pozwala określić priorytety w powiadomieniach.

Niedługo aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow dostanie również Lenovo Moto G 3rd Gen, aczkolwiek nie podany został dokładny termin.

Źródło: Lenovo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.