Lenovo Vibe S1 z dwoma przednimi aparatami

Opublikowano: 2015-09-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lenovo-vibe_s1Lenovo oficjalnie zaprezentowało smartfon Vibe S1, którego najważniejszą i najbardziej charakterystyczną cechą są dwie kamery umieszczone z przodu, co powinno spodobać się przede wszystkim miłośnikom selfie.

W Lenovo Vibe S1 główny nacisk położono na aparaty. Główna jednostka ma 13 Mpix, jednak to nie ona jest najciekawsza. Omawiając urządzenie na swojej konferencji, Lenovo skupił się na przedniej konfiguracji, składającej się z kamer 8 i 2 Mpix. Naturalnie, pierwsza z nich służy do robienia zdjęć. Drugi przetwornik odpowiada natomiast za analizę głębi i dowolne ustawianie ostrości danego kadru. Dodatkowo, producent dorzucił pełen wachlarz narzędzi, które mają pomóc w upiększeniu i odpowiednim zmodyfikowaniu fotografii. Jako przykład podano możliwość dodania efektu bokeh do tła oraz wycięcia konkretnej postaci i wklejenia do innego zdjęcia. Podobnych rozwiązań ma być ponoć znacznie więcej.

news-lenovo-vibe_s1-2Pod względem specyfikacji mamy do czynienia z całkiem wydajnym urządzeniem. Lenovo Vibe S1 ma 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6752, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej i czytnik kart microSD. Smartfon wyposażono także w standardowe moduły łączności, w tym LTE. Akumulator ma pojemność 2500 mAh. Całością zarządza system operacyjny Android 5.0 Lollipop.

news-lenovo-vibe_s1-1Lenovo Vibe S1 będzie sprzedawany w cenie zaczynającej się od 299 dolarów. Będzie on dostępny od listopada tego roku w dwóch wersjach kolorystycznych: Pearl White i Midnight Blue.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.