Lenovo Vibe Shot – „aparatofon”, który ma zapewnić świetne doznania fotograficzne

Opublikowano: 2015-02-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lenovo-vibe-shotSmartfon ma być przede wszystkim nastawiony na zapewnienie jak najlepszej jakości zdjęć, zawierając wiele różnych funkcji fotograficznych, ale i pod względem reszty podzespołów nie ma się czego wstydzić.

Lenovo Vibe Shot ma mieć pięciocalowy ekran Full HD (1080 x 1920 pikseli) oraz 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 (osiem rdzeni). Producent nie szczędzi również na ilości pamięci operacyjnej RAM – tej ma być w modelu 3 GB. Oprócz tego, smartfon ma być wyposażony w 32 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można rozszerzyć poprzez slot kart microSD (do 128 GB). Taka specyfikacja umieszcza smartfon w klasie średnio-wysokiej, ale najciekawszym i głównym elementem omawianego modelu ma być jego aparat, co też niejako sugeruje sama nazwa urządzenia.

news-lenovo-vibe-shot-1

Smartfon ma mieć główną kamerę 16 Mpix, wyposażoną w sensor BSI, trójkolorową diodę LED, zapewniającą odpowiednie naświetlenie w różnych warunkach oraz optyczną stabilizację obrazu (OIS) do uzyskania lepszej jakości zdjęć przy słabym oświetleniu. Dodatkowo na obudowie znajdzie się fizyczny przycisk spustu migawki. Prawdopodobnie jednak zabraknie laserowego autofocusa, choć wcześniejsze plotki sugerowały jego obecność.

Całość zostanie zamknięta w metalowej obudowie i pracować będzie pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Cena i data premiery nie są jeszcze znane. Istnieje prawdopodobieństwo, że Lenovo Vibe Shot zostanie pokazany na MWC 2015 w Barcelonie, ale są to w tej chwili czyste spekulacje.

Źródło: MXPhone, GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.