Lenovo Vibe Z2: Dla fanów selfie z grubszym portfelem

Opublikowano: 2014-09-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-vibezii-1Przyzwoita konfiguracja i duży wyświetlacz to podstawowe zalety nowego smartfona firmowanego przez chiński koncern Lenovo.

Projektując nowy smartfon producent postarał się i wyposażył go w przyzwoitą konfigurację. Centralną jednostką urządzenia jest czterordzeniowy 64-bitowy procesor Snapdragon 410 taktowany zegarem o częstotliwości 1.4 GHz z układem Ardeno 306 (przy okazji ciekawostka: układy te stworzyło AMD, a nazwa powstała z przestawienie liter nazwy Radeon). Towarzyszą mu 2 GB pamięci RAM. Dzięki wewnętrznej pamięci o rozmiarach 32 GB w smartfonie można zgromadzić sporą ilość danych. Telefon oferuje też opcję Dual-SIM.

news-vibezii-2

Producent Vibe Z2 podkreśla, że jego telefon docenią fani fotografii i tak zwanych selfie, czyli autoportretów wykonywanych komórką. Do ich rejestrowania przeznaczony jest umieszczony na przedniej ścianie komórki aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Główny, tylni aparat pracuje natomiast z rozdzielczością 13 Mpix.

Lenovo akcentuje przydatność swojego nowego modelu do pstrykania zdjęć selfie, co sugeruje, że telefon jest kierowany do młodych ludzi. Jeżeli tak, to będą mogły sobie na niego pozwolić jedynie nastolatki mające zamożnych rodziców – telefon kosztuje bowiem około 1300 zł. Z drugiej jednak strony, specyfikacja tego modelu przy tej cenie prezentuje się całkiem przyzwoicie.

Źródło: Lenovo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.