Lenovo wprowadzi na rynek smartfona z Windows 10. Xiaomi partnerem Microsoftu

Opublikowano: 2015-03-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-lenovo-windows-phoneNa konferencji WinHEC w Shenzhen (Chiny) Microsoft ujawnił, że jeden z największych producentów elektroniki użytkowej – Lenovo – szykuje na ten rok swój pierwszy smartfon oparty na systemie Windows.

Do tej pory Lenovo zajmowało się jedynie produkcją urządzeń pracujących na systemie Android i to z naprawdę świetnym skutkiem, co potwierdził m.in. raport firmy Gartner za 2014 rok, według którego chiński producent (wspólnie z zakupioną Motorolą) zajął trzecie miejsce w ogólnej sprzedaży smartfonów. Teraz czas na platformę Windows i choć nie mamy obecnie zbyt wielu szczegółów, warto będzie śledzić poczynania Lenovo na tym rynku. Wiadomo jedynie, że pierwszy ich smartfon trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2015 roku i będzie dostępny za pośrednictwem sieci China Mobile. Nie powiedziano natomiast, czy w tym roku zobaczymy jedno czy więcej urządzeń z W10 od tej firmy. Brak również informacji o dostępności smartfona/ów na pozostałych rynkach na świecie.

news-xiaomi-microsoft-windowsDodatkowo, Microsoft ogłosił nawiązanie współpracy z Xiaomi, dzięki czemu niektórzy użytkownicy smartfona Xiaomi Mi 4 będą mogli przy pomocy odpowiednich narzędzi zainstalować w swoim urządzeniu Windows 10 w wersji Technical Preview. Później zapewne również oficjalną, ostateczną edycję. Nie oznacza to jednak, że chiński producent będzie tworzył oddzielne modele, działające jedynie na Windows – przynajmniej nie teraz.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.