Lenovo zwolni ponad 3 tysiące pracowników. Nadchodzą duże zmiany w chińskiej korporacji

Opublikowano: 2015-08-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-lenovo-zwolnieniaLenovo poinformowało o zwolnieniu aż 3200 pracowników i cięciach w portfolio swoich smartfonów, w odpowiedzi na spadki sprzedaży w biznesie PC i urządzeń mobilnych.

Firma zmagała się niezwykle trudnym środowiskiem rynkowym w drugim kwartale tego roku – przyznał jej CEO, Yang Yuangqing. Spadł popyt na komputery PC i tablety, a duża konkurencja na chińskim rynku smartfonów nadszarpnęła sprzedaż tego sektoru. Lenovo ujawniło, że w ostatnim okresie rozliczeniowym (kwiecień-czerwiec) wyniki finansowe nie sprostały ustalonym oczekiwaniom. Zysk operacyjny spadł o 51 procent rok do roku, osiągając poziom 105 milionów dolarów. Wzrósł natomiast dochód, ale jedynie o 3% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej i wyniósł 10.7 miliarda dolarów.

W odpowiedzi, koncern ogłosił podjęcie środków mających zminimalizować koszty. Pierwszymi ofiarami stało się 3.2 tysiąca osób z ponad 60-tysięcznej kadry pracowniczej. Lenovo zamierza również dokonać restrukturyzacji swojego mobilnego biznesu, skupiając się na mniejszej liczbie produktów – skurczy się zatem portfolio smartfonów firmy, ale mają one być bardziej dopracowane. Zwolnienia mają obniżyć wydatki o około 1.35 miliarda dolarów w skali roku, zaś koszty restrukturyzacji wyniosą 600 milionów dolarów.

Źródło: PC World

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.