LeTV Le Max Pro pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 820

Opublikowano: 2016-01-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-letv-le-max-pro-1Ostatnio sporo mówiło się, że pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 820 na pokładzie może być Samsung Galaxy S7. Tymczasem niespodziewanie układ ten debiutuje w intrygującym urządzeniu mało znanego, chińskiego producenta LeTV.

Za prezentacją smartfona LeTV Le Max Pro stała firma Qualcomm, producent procesora Snapdragon 820. Trzeba przyznać, że to dość zaskakujący ruch ze strony amerykańskiego giganta, ale tak czy inaczej zrozumiały. Mamy tutaj bowiem do czynienia z urządzeniem napędzanym przez wspomniany, flagowy chip, ale również wyposażonym w inną technologię Qualcomma – bazujący na ultradźwiękach czytnik linii papilarnych Sense ID.

Reszta specyfikacji została pominięta, ale z wcześniejszych doniesień wiadomo, że LeTV Max Pro ma 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, 4 GB RAM, 32/64 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo kart microSD, aparat główny 21 Mpix oraz przednią kamerę 4 Mpix w technologii UtraPixel i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow.

Zagadką pozostaje, kiedy smartfon trafi do sprzedaży i w jakiej cenie. W tej sytuacji może się okazać, że chińskie LeTV będzie pierwsze ze Snapdragonem 820, jeśli chodzi o zapowiedź i prezentację, a niekoniecznie pod względem dostępności rynkowej.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.