LG, Huawei i Motorola bez nowych smartwatchy w 2016 roku

Opublikowano: 2016-09-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lg-watch-urbane-2ndWygląda na to, że czołowi producenci zegarków z systemem Android Wear nie zamierzają zalewać rynku kolejnymi modelami. Te powinny pojawić się wraz z rozwojem nowych, wydajniejszych i bardziej energooszczędnych technologii.

LG zaprezentowało jesienią 2015 r. model Watch Urbane 2nd Edition LTE. Kilka miesięcy później dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy pracują nad nową elektroniką z układem Snapdragon Wear 2100, która docelowo miałaby się ukazać do końca grudnia tego roku. Bez wątpienia nie będzie to jednak żaden smartwatch z Android Wear, o czym dowiedział się od przedstawicieli firmy serwis CNET. W podobnym tonie wypowiedziały się Huawei i Motorola, których ostatnie produkty wearables (Huawei Watch i Moto 360 2nd gen) ujrzeliśmy na targach IFA 2015.

2016 rok należy więc do producentów tradycyjnych czasomierzy i marek modowych, w tym Fossil i Michael Kors, które dopiero wkroczyły na rynek inteligentnej elektroniki noszonej, przecierając szlaki podobnym firmom. Jedynie Asus zaprezentował ZenWatcha 3, czyli swój pierwszy smartwatch z okrągłym wyświetlaczem. Ponadto, nie należy zapominać o Samsung Gear S3 i Apple Watch Series 2, choć w tym przypadku mowa o modelach opartych na innych systemach niż Google’a.

Brak nowych smartwatchy LG, Huawei i Motoroli nie oznacza jednak całkowitego wycofania producentów z rynku. Każdy z nich przyjął inną strategię działania, głównie opartą na czekaniu na rozwój sytuacji. LG zamierza na spokojnie przyjrzeć się temu, czego oczekują konsumenci. Motorola widzi przyszłość w podłączonych zegarkach (oferujących łączność komórkową), jednak uważa, że nie obejdzie się bez pewnych kompromisów, na które firma nie jest jeszcze gotowa. Huawei czeka z kolei na zmniejszenie komponentów i bardziej energooszczędne procesory, zanim ujawni kolejną generację swojego Watcha.

Źródło: CNET, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.