LG chwali się nowościami w nakładce UX 5.0

Opublikowano: 2016-03-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #LG #systemy operacyjne

news-lg-ux5-1LG przedstawiło najciekawsze funkcje i zmiany opartej na Androidzie Marshmallow nakładki UX 5.0, która zadebiutuje we flagowym LG G5.

LG wraz z UX 5.0 wprowadza przebudowany interfejs użytkownika, mający za zadanie ułatwić nawigowanie pomiędzy poszczególnymi aplikacjami i opcjami smartfona. New Home to połączenie ekranu startowego z szufladą aplikacji (App Drawer), przypominające rozwiązanie stosowane w systemie iOS. Z nowości znajdziemy też bardziej rozbudowaną aplikację LG Health z trybem dla początkujących i zaawansowanych, funkcję Always-on wyświetlającą najważniejsze informacje na wygaszonym ekranie, Smart Doctor do zarządzania smartfonem, usprawniony, inteligentny zegar World Clock oraz wbudowaną obsługę czytnika linii papilarnych.

news-lg-ux5-2

W LG UX 5.0 dostępna jest aplikacja LG Friends Manager, która zdaniem producenta jest jednym z najważniejszych elementów interfejsu. Odpowiada ona za współpracę z dostępnymi dla nowego flagowca akcesoriami i modułami – po ich wykryciu rozpoczyna pobieranie niezbędnych do działania aplikacji z Google Play Store.

news-lg-ux5-3

Nowa nakładka to również udoskonalenia aparatu, takie jak Zoom In & Out, czyli przełączanie pomiędzy obiektywem 78 i 135 stopni poprzez szczypanie ekranu, Auto Shot (nowa wersja funkcji Gesture Shot do zdjęć selfie), Multi View do pstrykania fotografii z różnych ujęć przy pomocy przedniej i tylnej kamery, Pop-out Picture do zdjęć i fotokolaży z efektem picture-in-a-frame, czy Film Effect – gama filtrów ubarwiających zwykłe fotki.

Źródło: LG

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.