LG Class oficjalnie - metalowy średniak

Opublikowano: 2015-09-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg_class-1Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, LG oficjalnie ujawniło swój najnowszy smartfon – model LG Class z metalową obudową, który trafił już do ofert operatorów w Korei Południowej.

LG Class zamknięto we w pełni aluminiowej, nierozbieralnej obudowie typu unibody o wymiarach 142 x 71.8 x 7.4 mm i wadze 147 gramów, co od razu nasuwa na myśl metalową serię Galaxy A od Samsunga. Smartfon dostępny jest w trzech kolorach – złotym, srebrnym oraz czarnym. Ma 5-calowy wyświetlacz 2.5D o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 taktowany zegarem 1.2 GHz, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować przy pomocy gniazda kart microSD o dodatkowe, maksymalnie 2 TB. Z tyłu urządzenia znalazł się aparat główny z matrycą 13 Mpix i diodą doświetlającą, a także charakterystyczne dla producenta przyciski do regulacji głośności i blokady. Na froncie umieszczono natomiast 8-megapikselową kamerkę do zdjęć selfie. Nie zapomniano też o standardowym zestawie modułów, w tym LTE, NFC, Bluetooth czy GPS. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 5.1 Lollipop i zasilana jest przez baterię o pojemności 2050 mAh.

news-lg_class-2LG Class jest aktualnie dostępny w Korei Południowej, a jego cena wynosi w przeliczeniu około 340 dolarów. Nie wiadomo jeszcze czy pojawi się na innych rynkach.

Źródło: Android Central

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.